آخرین خبرها
خانه / آموزش تیراندازی با کمان / ۶ مورد از مزایای تیراندازی با کمان

۶ مورد از مزایای تیراندازی با کمان

شما میدانید که تیراندازی برای سرگرمی کاری بسیار هیجان انگیز و جالب است ولی به عنوان یک ورزش مانند تمامی ورزش های دیگر دارای مزایای قابل توجهی ست که در این پست شما را با برخی از آنها آشنا میکنیم.برای دیدن این مطلب مفید به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


New-York-Sport-Club-Archery-Fitness-Photo-Coyne-PR-800x475

تمرکز حواس
      یکی از مهم ترین و پر رنگ ترین فوائد تیراندازی با کمان تمرکز میباشد.تیراندازان می آموزند که چگونه در حین تیراندازی تنها و تنها روی هدف خود تمرکز کنند و جو ورزشگاه آنها را تحت تاثیر قرار ندهد.تمرین تمرکز در تیراندازی با کمان به شما کمک می کند تا در وضعیت های مختلف زندگی بتوانید تمرکز خود را حفظ کنید.همچنین رقابت در مسابقات و حفظ تمرکز تمرینی ست برای حفظ تمرکز خود در زمان ها و موقعیت های سخت زندگی است.
تناسب اندام و تقویت بازوها
      کشیدن زه کمان موجب تقویت بازو ها،سینه،کفت و… میشود اما این نباید نادیده گرفته شود که تلاش برای کشیدن زه کمان هایی draw weight بالا موجب آسیب دیدگی میشود.پس باید  draw weight کمان باید به گونه ای تنظیم شود که متناسب با توانایی شما باشد.
هماهنگی
      خیلی کارها  بسیار سریع اتفاق می افتند.پس موقع تیراندازی باید برخی از کارها به سرعت انجام داد و بسیار مهمند.ابتدا باید جای پای خود را محکم کنید.تیر را در کمان بگذارید و کمان را در دست بگیرید.کمان را نباید خیلی شل و یا خیلی محکم بگیرید.زمانی تیر از کمان رها میشود باید ناحیه سر کمان را به پایین هل دهید.زمانی که تیر را در کمان کشیدید باید نشانه گیری کنید و پس از آن تیر را رها کنید.این کارها بسیار سریع اتفاق می افتد و تاثیر زیادی بر تیراندازی شما میگذارند.ممکن است تمام این کارها تنها چند ثانیه زمان ببرد.نگران اینکه مراحل را فراموش کنید نباشید چون با تمرین زیاد تمامی این کارها در حافظه شما باقی خواهد ماند و شلیک کردن شما به صورت غریضی خواهد شد.

Target-GoColumbiaLions-800x533-HERO-726x483

تمرین
      در هنگام کشیدن زه کمان بالا تنه شما تقویت میشود و در کنار آن در شکاربا کمان پیاده روی های زیاد و در تیراندازی در سالن حرکت کردن بین هدف و محل تیراندازی موجب تقویت پایین تنه میشود.اما این ها زمانی حاصل میشود که تمرین ها به صورت مرتب انجام شوند.

اطمینان
      تیراندازی فقط برای سرگرمی نیست بلکه موجب افزایش اطمینان به خود میشود.زدن هدف ها به صورت موفق باعث ایجاد حس اعتماد به نفس میشود.تیراندازی با کمان و همچنین اصلاح سبک تیراندازی بوسیله ی تمرین نیز موجب ایجاد حس خودباوری می شود.

آرامش
رها کردن تیر از کمان مشاهده ی پرواز تیر و شنیدن صدای برخورد تیر به هدف موجب از بین بردن استرس و ایجاد آرامش میشود و حواس پنچگانه را تقویت میکند.
      اگر شما تیراندازی کنید می آموزید که چگونه تمرکز کنید،اندامی بهتر و متناسب تر خواهید داشت و اعتماد به نفس شما تقویت میشود.همه اینها با انجام تمرین ها بسیار جالب و سرگرم کننده امکان پذیر است پس اگر به این ورزش علاقه مند شدید میتوانید به راحتی آن را تجربه کنید.برای شروع این ورزش نیاز به تجهیزاتی دارید.میتوانید برای برای تهیه این تجهیزات مطلب”چگونه بهترین تجهیزات تیراندازی را در پنج مرحله ساده انتخاب نماییم” را مطالعه کنید.
انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی pedram

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*