آخرین خبرها
خانه / آموزش تیراندازی با کمان / چگونه در باد تیراندازی کنیم؟

چگونه در باد تیراندازی کنیم؟

در ایران معمولا باشگاههای تیراندازی به صورت سرباز و درون محیطی قرار دارند که تحت معرض وزش بادند.این مشکل ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که باد مسیر تیر شما را منحرف کند و تیراندازی خوبی نداشته باشید.از این رو نکاتی برای دقت بیشتر تیراندازی در زمان وزش باد را در این پست یادآور خواهیم شد.

Photo-by-James-Brooks-Creative-Commons-726x539

۱٫مسیر باد را مشخص کنید

یکی از اولین کارها در تیراندازی در فضای باز مشخص کردن جهت باد است.این کار را میتوانید با متصل کردن رُبانی باریک به انتهای میله ی تعادل کمان(stabilizer) یا با دقت به درختهای اطراف زمین تیراندازی انجام دهید.

۲٫اولین نفر نباشید! 

در زمان تیراندازی هیچ گاه به عنوان نفر اول تیراندازی نکنید در عوض به تیراندازی دیگران دقت کنید تا تاثیر باد بر جهت تیرهای آنها را ببینید.

 ۳٫وزن تیرها را بالا ببرید

این را به خاطر بسپارید:همیشه برای تیراندازی در محیط روباز  از تیرهایی با حداکثر وزن ممکن استفاده نمایید.اینکار موجب میشود تا در وزش باد تیرها کمتر منحرف بشوند.در تیراندازی در فضا باز هرگز با سرعت پایین تیراندازی نکنید.

۴٫از کمان ها پرسرعت استفاده نمایید

کمان های شما در تیراندازی در محیط های بازی باید از کمان هایی که با آنها در فضای بسته تیراندازی میشود سریع تر باشند.کمانهای سرعتی به شما اجازه تیراندازی موفقتر در محیطهایی باز را میدهند.

۵٫تنظیمات لازم را انجام دهید

تنظیمات لازم در تجهیزات خود را برای محیط های باز انجام دهید.برای مثال از یک پرتاب کننده ی قوی در رست کمان خود استفاده نمایید.

۶٫سایتی مناسب انتخاب نمایید

استفاده از سایتی مناب در کمان بسیار به تیراندازی موفقیت آمیز تر شما کمک میکند.بعضی از مردم از سایت هایی استفاده میکنند که به صورت دایره ای به دور هدف میباشد و برخی دیگر از سایت های نقطه ای استفاده می کنند.

۷٫تمرین در باد

تمرین در باد بسیار به شما در تیراندازی در محیط های باز کمک می کند.تمرین در زمانی که باد می وزد موجب بدست آمدن فن کار میشود.

۸٫فن نشانه روی

این فن در تیراندازی با تفنگ با نام قلق گیری شناخته میشود.شما در این فن به جای هدفگیری وسط فیس (یا هدف) مکانی دیگر را نشانه میگیرید تا با تغییر مسیر به وسط هدف برخورد کند.این کار را باید با بدست آوردن میزان انحراف تیر انجام دهید.

انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی pedram

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*